Halowy Turniej Piłki Nożnej Ministrantów diecezji ełckiej

W sobotę 18 lutego 2017 r. w Suwałkach miały miejsce rozgrywki VII Mistrzostw diecezji ełckiej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Ks. Bpa Jerzego Mazura w piłce nożnej halowej w kategorii gimnazjum, do których zgłosiły się parafie: Bożego Ciała w Suwałkach, św. Mikołaja w Mikołajkach, Ducha Świętego w Ełku, św. Teresy w Wiżajnach oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie.

Patronat nad zawodami przyjął Prezydent Miasta Suwałki p. Czesław Renkiewicz. Organizatorami turniejów byli: Diecezjalny Duszpasterz LSO, Koordynator Regionalny Duszpasterstwa Służby Liturgicznej diec. ełckiej, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Turniej rozpoczął się Mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (par. Najświętszego Serca Pana Jezusa), której przewodniczył Moderator Miasta Suwałki, Ks. Prałat Jarema Sykulski, który w wygłoszonej homilii zachęcał ministrantów do wytrwałości w pełnionej posłudze ołtarza.

Po Mszy świętej uczestnicy udali się na halę sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego, gdzie oficjalnie rozpoczęto rozgrywki. W imieniu Organizatorów gości przywitał Dyrektor OSiR p. Waldemar Borysewicz, który nawiązując do zakończonych dzień wcześniej rozgrywek amatorskiej ligi futsalu życzył powodzenia i sukcesów piłkarskich uczestnikom.

Po ceremonii otwarcia nastąpiło losowanie kolejności rozgrywek i rozpoczęły się mecze. Grano systemem każdy z każdym jeden mecz trwający 10 minut. Już pierwsze starcia pokazały, że będzie bardzo emocjonujące widowisko. Do ostatniego meczu niewiadomą było kto będzie mistrzem. W ostatnim meczu parafia Ducha Świętego w Ełku pokonała parafię Bożego Ciała w Suwałkach 2:0 i tym samym mając 1 bramkę przewagi w tabeli została mistrzem diecezji ełckiej i awansowała do Mistrzostw Polski w Częstochowie (1-2.05.2017 r.). Dla ministrantów z Suwałk jest to już wicemistrzostwo w ciągu trzech ostatnich lat. Warto dodać, że są to zwodnicy, którzy 4 lata temu zdobyli mistrzostwo diecezji grając w kategorii szkół podstawowych.

Ciekawostką jest fakt, że do rozgrywek zgłosiły się pojedyncze parafie z większych miast diecezji, co można śmiało uznać za swoiste przejście rundy eliminacyjnej. Na uznanie zasługują ministranci z Augustowa, którzy walczyli do końca zdobywając w ostatnim meczu upragnioną bramkę.

Ostateczna klasyfikacja na podium:

I miejsce i Puchar Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura - Parafia Ducha Świętego w Ełku

II miejsce - Parafia Bożego Ciała w Suwałkach

III miejsce - Parafia św. Mikołaja w Mikołajkach

Zwycięzcy z podium oprócz pucharów otrzymali pamiątkowe medale a pozostałe parafie otrzymały pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety reklamowe z logo „Pogodne Suwałki”: piłki, koszulki, przewodniki po Suwalszczyźnie, smycze i odblaski.

Turniej zakończył kierownik Działu Sportu, Rekreacji i Marketingu p. Kamil Klimek.

o. Jacek Szczepanik OFMConv

Główny Organizator

Poprawiony (poniedziałek, 20 lutego 2017 17:30)