Parafialne Mistrzostwa Suwałk w piłce siatkowej

20 czerwca 2016 r. na hali Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach odbyły się Pierwsze Parafialne Mistrzostwa Suwałk w piłce siatkowej. Do rozgrywek zgłosiły się zespoły z parafii: św. Wojciecha, św. Apostołów Piotra i Pawła, św. Aleksandra oraz Bożego Ciała. Ceremonii powitania i rozpoczęcia mistrzostw dokonał o. Jacek Szczepanik, koordynator regionalny Służby Liturgicznej diecezji ełckiej i Główny Organizator mistrzostw.

Mecze rozgrywano na dwóch boiskach jednocześnie. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie pomiędzy parafią św. Wojciecha i św. Ap. Piotra i Pawła rozstrzygnięte na korzyść tych pierwszych dopiero w tie breaku. Kolejność na podium została ustalona dopiero w trzeciej serii meczy: pomiędzy młodzieżą z parafii Bożego Ciała a parafią św. Wojciecha. Młodzież z parafii franciszkańskiej i tym razem (tydzień temu ministranci wygrali rozgrywki w ramach Suwalskiej Ligi Parafialnej w futsalu) okazała się najlepsza wśród grających zespołów wygrywając oba sety. Należy dodać, że w pozostałych drużynach grały zawodniczki Salosu Suwałki. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Martyna Augustynowicz, Aleksandra Dębska, Anna Dębska, Joanna  Wasilewska, Piotr Wasilewski, Michał Sobolewski, Filip Stuczyk, Martyna Ołów, Gabriela Gorszewska, Aleksandra Iwanicka. Katarzyna Kordowska, Bartosz Kolenkiewicz, Mateusz Wasilewski. Trenerem Mistrzów Suwałk jest oczywiście o. Jacek Szczepanik.

Wyniki:

par. Bożego Ciała : par. św. Aleksandra wynik: 2:0 (25:10, 25:11)

par.  św. Apostołów Piotra i Pawła : par. św. Wojciecha wynik: 1:2 (23:25, 25:21, 10:15)

par. Bożego Ciała : par.  św. Apostołów Piotra i Pawła wynik: 2:0 (25:13, 25:10)

par. św. Aleksandra : par. św. Wojciecha wynik: 0:2 (8:25, 8:25)

par. Bożego Ciała : par. św. Wojciecha wynik: 2:0 (25:14, 25:20)

par. św. Aleksandra : par.  św. Apostołów Piotra i Pawła wynik: 0:2 (walkower)

Ostateczna kolejność na podium:

I miejsce i tytuł Mistrza Suwałk - par. Bożego Ciała

II miejsce i tytuł Wicemistrza Suwałk - par. św. Wojciecha

III miejsce i tytuł II Wicemistrza Suwałk - par. św. Apostołów Piotra i Pawła

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Poprawiony (środa, 22 czerwca 2016 11:41)