Start

I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Ełckiej o Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego w piłce siatkowej

I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Ełckiej o Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego w piłce siatkowej zakończyły się zwycięstwem drużyny z parafii Trójcy Przenajświętszej w Raczkach, która w finale pokonała 2:1 ekipę z parafii Bożego Ciała w Suwałkach. Brąz dla parafii Ducha Świętego w Ełku. MVP turnieju został Michał Sobolewski (p. Bożego Ciała), czołowy polski badmintonista w kat. juniorów młodszych.

 

I Młodzieżowe Mistrzostwa Diecezji Ełckiej w piłce siatkowej o Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza rozegrano w sobotę w Suwałkach.

Sportową rywalizację poprzedziła msza święta odprawiona w parafii Bożego Ciała, której przewodniczył pomysłodawca i Główny Organizator Mistrzostw o. Jacek Szczepanik, - Koordynator Regionalny Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Diecezji Ełckiej.

W czasie oficjalnej ceremonii otwarcia mistrzostw w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach uczestnicy i gości minutą ciszy uczcili pamięć 96. ofiar katastrofy smoleńskiej, do której doszło 10.04.2010r .

Osiem uczestniczących w turnieju drużyn podzielono na dwie grupy. Do finałowej rywalizacji awansowały po dwa najlepsze zespoły. W fazie grupowej jedyną drużyną bez straty seta okazała się parafia Bożego Ciała w Suwałkach, gospodarz turnieju.

W półfinałach  par. Bożego Ciała  pokonała 2:0 (25:14, 25:14) parafię św. Rafała Kalinowskiego z Elku, a parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach przegrała 0:2 (10:25, 16:25) z parafią Trójcy Przenajświętszej z Raczek.

W meczu o trzecie miejsce par. św. Rafała Kalinowskiego - par. św. Ap. Piotra i Pawła 2:0 (25:11, 25:16).

Najwięcej emocji wzbudził finał par. Boże Ciało - par. Trójcy Przenajświętszej. Pierwszego seta pewnie wygrała młodzież z par. Bożego Ciała 25:21. W drugim, po minimalnych błędach ulegli rywalom 22:25. W tie-breaku było 11:15.

Ostateczna kolejność: 1. par. Trójcy Przenajświętszej z Raczek; 2. par. Bożego Ciała w Suwałkach, 3. parafię św. Rafała Kalinowskiego z Ełku, 4. par. św. Ap. Piotra i Pawła z Suwałk, 5. par. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej , 6. par. św. Wojciecha w Suwałkach, par. św. Aleksandra w Suwałkach, 8. par. Ducha Świętego w Ełku.

Najlepsze zespoły odebrały medale oraz puchary:

za zajęcie I miejsca - Puchar Ks. Bpa Romualda Kamińskiego – parafia Trójcy Przenajświętszej w Raczkach

za zajęcie II miejsca - Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Pana Piotra Zielińskiego – parafia Bożego Ciała w Suwałkach

za zajęcie III miejsca - Puchar Prezesa SALOS-u Pana Dariusza Ułanowicza – parafia Ducha Świętego w Ełku.

Zespoły spoza podium odebrały pamiątkowe statuetki ufundowane przez firmę Relax.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki: od Księdza Biskupa Romualda - egzemplarz Ewangelii wg św. Jana oraz pamiątkowy obrazek, od prezydenta Suwałk – gadżety i materiały promocyjne.

Nagrodę MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika mistrzostw ufundowaną przez Gwardiana klasztoru oo. Franciszkanów o. Krzysztofa Świderka otrzymał Michał Sobolewski z parafii Bożego Ciała.

o. Jacek Szczepanik OFMConv, Główny Organizator


Poprawiony (środa, 13 kwietnia 2016 18:44)